Hargitai Farkasok Zuglóból: jégcsarnok építése Érden, nagyratörő álmok vagy egy újabb lehúzás?

szabadkéz
Megjelenés

Ismerik Önök a zuglói székhelyű Hargitai Farkasokat? Pedig érdemes lenne, most terveznek Érden jégcsarnokot építeni.

Érden a Velencei úton elhelyezkedő beépítetlen területen a tervek szerint a Hargitai Farkasok Sportegyesület jégcsarnokot épít.  Az önkormányzat az Érdi Sport Kft. rendelkezésére is bocsátotta az ingatlant. Amely átadja használatra a fenti Egyesületnek.

 

‘Az Egyesületet állítólag 2005. évben alapították, azóta folyamatosan működik. Hivatalosan 2, azaz kettő éve jegyezték be őket. Sem weboldalukat, sem Facebook oldalukat nem találtunk, ami ahhoz képest elgondolkodtató, hogy milyen nagyratörő terveik vannak.

 

Az egyesület jégkorongcsapata a Magyar Jégkorong Szövetség OB. III-as bajnokságában versenyez. Az Egyesület célja, hogy – részben ún. Tao-forrásból, részben önerőből – Érden jégcsarnokot létesítsen és üzemeltessen.


‘Egész pontosan az egyesület TAO-forrásért fordul a szövetséghez, a mi városvezetőségünk bízik benne, hogy minden sínen lesz majd.  

 

Most a felek egy együttműködési megállapodást kívánnak kötni, melynek lényeges tartalmi elemeit az alábbiakban foglaljuk össze:

 

Az elképzelések szerint az Egyesület 2017. május 2-ig pályázatot nyújt be a Magyar Jégkorong Szövetséghez a Jégcsarnok építésére, és TAO-forrásra szeretnének pályázni.  Amennyiben a pályázat pozitív elbírálásban részesül a beruházást legkésőbb 2019. december 31. napjáig megvalósítja, tehát lesz egy szép új jégpályánk.

 

Az Érdi Sport Kft. a telek kizárólagos tulajdonosaként hozzájárulását adja ahhoz, hogy az ingatlanon az Egyesület a jégcsarnokot a beruházás keretében felépítse. A telek persze nem lesz az Egyesületé, csupán mindaddig biztosítjuk, amíg a jégcsarnok rajta van. Mondjuk nehéz az ingatlannal mit kezdeni, ha van rajta egy bazi nagy csarnok.

 

A Jégcsarnok felépítmény fennállásáig a telket használhatja az Egyesület, mely ellenértékét a felek következőképpen határoznák meg:

 

Az Érdi Sport Kft. a jégpálya használati idejét fenti feltételek mellett harmadik fél részére ingyenesen tömegsport céljára továbbadhatja.

 

A jégpálya használati díját az egyesület az alábbi módon teszi:

A teljes összeget természetbeni fizetéssel rendezik

 

Jégpálya használatot biztosít az Érdi Sport Kft.-nek hétköznapokon 9-10 óra között 1 óra időtartamra, előzetes egyeztetés alapján, az öltöző és a mosdó használatával. Igény szerint ezen időszakban korcsolyaoktatót is biztosít a használók számára.

 

NYILVÁN EZ AZ IDŐSZAK PRAKTIKUSAN AZ ISKOLÁKAT JELENTI, HACSAK NEM OTT FOGNAK A KÉPVISELŐK PIRUETTEZNI

 

b)   Az Egyesület naptári évente legalább 2 alkalommal 1 napos rendezvényre a csarnokot helyszínként biztosítja 06:00 és 24:00h között.  

c) Az Egyesület az érdi állandó lakosoknak, lakcímkártya felmutatása mellett, a mindenkori belépődíjból egységesen 15% díjkedvezményt köteles biztosítani.

d) Köteles az Egyesület a jégpályát körülvevő palánk felületének 10%-át az Érdi Sport Kft. hirdetési lehetőségére fenntartani.

 

 

TEHÁT ÖSSZESSÉGÉBEN VÁROSUNK EBBŐL NEM KAP EGY FILLÉRT SEM, DE AKKOR MIÉRT ÉRI MEG, HOGY INGYEN ÉS BÉRMENTVE ADJA A TERÜLETET. EZ EGY NAGY KÉRDÉS

 

A Jégcsarnokot az Egyesület önállóan, saját kockázatára köteles fenntartani, működtetni. Az együttműködési megállapodás hatálya amennyiben a Beruházás megvalósul és a Jégcsarnok 2019. december 31-ig felépül, akkor a használatbavételi engedély jogerőre emelkedésétől számított tizenöt (15) éves időtartamra szól. Mi lesz utána és hogyan fogják üzemeltetni?

Vagy ha nem tudják, akkor lesz egy szellem csarnok?

 

‘Megnéztük, csak a 2015 és 2016-os beszámoló elérhető hivatalosan, de nincs nyoma bevételnek, támogatásnak. Hogyan fogják a csarnokot fenntartani? Ha nem tudják fizetni a számlákat, akkor mi lesz a csarnokkal?

 

Ezeket a kérdéseket előzetesen kellett volna tisztázni, de ennek nincs nyoma az előterjesztésben. Nyilván nem pontos terveket kérünk, hiszen amíg nincs meg a pontos helyszín, addig nehéz is lenne.

 

Annyit azonban mindenképpen tisztázni kell, milyen működés költségek várhatóak és annak mi a fedezete, főleg annak fényében, hogy a TAO-rendszer átalakulás előtt áll.

 

Mondjuk egy ilyen szintű beruházás esetén minimum 10 éves időtartamra fel kell tudni vázolni, miből fogják a számláikat fizetni. Vagy arra számítanak, hogy az érdi adófizetők fogják a cechet állni, ha nem lesz rá pénz?

 

Miért ad a város egyáltalában területet, ha ezek kérdések nincsenek átbeszélve és rögzítve?

 

Címlapfotó: sporthelyek.hu

 

írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: szerkesztoseg@boldoguljzugloban.hu


Követed már a Boldogulj Zuglóban oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Ha anyagilag nem is támogatsz még bennünket, de kattints az oldalon lévő reklámra, azzal már ezt is megteszed! Köszönjük!

Ismerik Önök a zuglói székhelyű Hargitai Farkasokat? Pedig érdemes lenne, most terveznek Érden jégcsarnokot építeni.

Érden a Velencei úton elhelyezkedő beépítetlen területen a tervek szerint a Hargitai Farkasok Sportegyesület jégcsarnokot épít.  Az önkormányzat az Érdi Sport Kft. rendelkezésére is bocsátotta az ingatlant. Amely átadja használatra a fenti Egyesületnek.

 

‘Az Egyesületet állítólag 2005. évben alapították, azóta folyamatosan működik. Hivatalosan 2, azaz kettő éve jegyezték be őket. Sem weboldalukat, sem Facebook oldalukat nem találtunk, ami ahhoz képest elgondolkodtató, hogy milyen nagyratörő terveik vannak.

 

Az egyesület jégkorongcsapata a Magyar Jégkorong Szövetség OB. III-as bajnokságában versenyez. Az Egyesület célja, hogy – részben ún. Tao-forrásból, részben önerőből – Érden jégcsarnokot létesítsen és üzemeltessen.


‘Egész pontosan az egyesület TAO-forrásért fordul a szövetséghez, a mi városvezetőségünk bízik benne, hogy minden sínen lesz majd.  

 

Most a felek egy együttműködési megállapodást kívánnak kötni, melynek lényeges tartalmi elemeit az alábbiakban foglaljuk össze:

 

Az elképzelések szerint az Egyesület 2017. május 2-ig pályázatot nyújt be a Magyar Jégkorong Szövetséghez a Jégcsarnok építésére, és TAO-forrásra szeretnének pályázni.  Amennyiben a pályázat pozitív elbírálásban részesül a beruházást legkésőbb 2019. december 31. napjáig megvalósítja, tehát lesz egy szép új jégpályánk.

 

Az Érdi Sport Kft. a telek kizárólagos tulajdonosaként hozzájárulását adja ahhoz, hogy az ingatlanon az Egyesület a jégcsarnokot a beruházás keretében felépítse. A telek persze nem lesz az Egyesületé, csupán mindaddig biztosítjuk, amíg a jégcsarnok rajta van. Mondjuk nehéz az ingatlannal mit kezdeni, ha van rajta egy bazi nagy csarnok.

 

A Jégcsarnok felépítmény fennállásáig a telket használhatja az Egyesület, mely ellenértékét a felek következőképpen határoznák meg:

 

Az Érdi Sport Kft. a jégpálya használati idejét fenti feltételek mellett harmadik fél részére ingyenesen tömegsport céljára továbbadhatja.

 

A jégpálya használati díját az egyesület az alábbi módon teszi:

A teljes összeget természetbeni fizetéssel rendezik

 

Jégpálya használatot biztosít az Érdi Sport Kft.-nek hétköznapokon 9-10 óra között 1 óra időtartamra, előzetes egyeztetés alapján, az öltöző és a mosdó használatával. Igény szerint ezen időszakban korcsolyaoktatót is biztosít a használók számára.

 

NYILVÁN EZ AZ IDŐSZAK PRAKTIKUSAN AZ ISKOLÁKAT JELENTI, HACSAK NEM OTT FOGNAK A KÉPVISELŐK PIRUETTEZNI

 

b)   Az Egyesület naptári évente legalább 2 alkalommal 1 napos rendezvényre a csarnokot helyszínként biztosítja 06:00 és 24:00h között.  

c) Az Egyesület az érdi állandó lakosoknak, lakcímkártya felmutatása mellett, a mindenkori belépődíjból egységesen 15% díjkedvezményt köteles biztosítani.

d) Köteles az Egyesület a jégpályát körülvevő palánk felületének 10%-át az Érdi Sport Kft. hirdetési lehetőségére fenntartani.

 

 

TEHÁT ÖSSZESSÉGÉBEN VÁROSUNK EBBŐL NEM KAP EGY FILLÉRT SEM, DE AKKOR MIÉRT ÉRI MEG, HOGY INGYEN ÉS BÉRMENTVE ADJA A TERÜLETET. EZ EGY NAGY KÉRDÉS

 

A Jégcsarnokot az Egyesület önállóan, saját kockázatára köteles fenntartani, működtetni. Az együttműködési megállapodás hatálya amennyiben a Beruházás megvalósul és a Jégcsarnok 2019. december 31-ig felépül, akkor a használatbavételi engedély jogerőre emelkedésétől számított tizenöt (15) éves időtartamra szól. Mi lesz utána és hogyan fogják üzemeltetni?

Vagy ha nem tudják, akkor lesz egy szellem csarnok?

 

‘Megnéztük, csak a 2015 és 2016-os beszámoló elérhető hivatalosan, de nincs nyoma bevételnek, támogatásnak. Hogyan fogják a csarnokot fenntartani? Ha nem tudják fizetni a számlákat, akkor mi lesz a csarnokkal?

 

Ezeket a kérdéseket előzetesen kellett volna tisztázni, de ennek nincs nyoma az előterjesztésben. Nyilván nem pontos terveket kérünk, hiszen amíg nincs meg a pontos helyszín, addig nehéz is lenne.

 

Annyit azonban mindenképpen tisztázni kell, milyen működés költségek várhatóak és annak mi a fedezete, főleg annak fényében, hogy a TAO-rendszer átalakulás előtt áll.

 

Mondjuk egy ilyen szintű beruházás esetén minimum 10 éves időtartamra fel kell tudni vázolni, miből fogják a számláikat fizetni. Vagy arra számítanak, hogy az érdi adófizetők fogják a cechet állni, ha nem lesz rá pénz?

 

Miért ad a város egyáltalában területet, ha ezek kérdések nincsenek átbeszélve és rögzítve?

 

Címlapfotó: sporthelyek.hu

 

írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Követed már a Boldogulj Zuglóban oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Ha anyagilag nem is támogatsz még bennünket, de kattints az oldalon lévő reklámra, azzal már ezt is megteszed! Köszönjük!